Болгарія

Відпочинок у Болгарії - це по-перше Чорне Море, велика лісова зона, гори й прекрасний клімат, що дозволяє цілий рік приймати туристів. Це спорт і розваги, оздоровлення й просто релакс. Гірськолижні курорти в гарних місцях - це зимові види спорту, прекрасні гірські пейзажі й найчистіше гірське повітря.Відпочинок у Болгарії надасть вам всі можливі розваги. Ви зможете забути про справи й турботи й просто одержати задоволення від відпочинку.
Столиця - Софія.
Терріторія - 110,9 тис. кв. км. Болгарія розташована в Південно-східній Європі, в північно-східній частині Балканського півострова. Північна частина країни граничить з Румунією, південна - з Туреччиною і Грецією, західна - з Сербією і Македонією, східна омивається Чорним морем. Рельєф Болгарії різноманітний - рівнинні і горбисті землі займають біля 70% суші, гори - близько 30%. Більше половини територія країни гориста або горбиста місцевість. Балканські гори перетинають країну з північного заходу до Чорного моря і формують вододіл між річкою Дунай і Егейськім морем. На півдні лежать Родопськіє гори, по яких проходить межа з Грецією. Найбільш високі гірські масиви - Ріла (вершина Мусала - 2925 м), Пірін (вершина Віхрен - 2914 м) і Стара-планіна (вершина ім. Хрісто Ботева - 2376 м). Ближче на схід знаходиться декілька долин, зокрема Тракийськая. Величезною рівнинною областю є Дунайська горбиста рівнина. Для Чорноморського побережжя Болгарії характерна обширна пляжна смуга, переміжна прямовисними скелями. Головні річки Болгарії: Дунай, Іськир, Тунджа, Маріца, Янтра.
Відпочинок на морі традиційно сконцентрований в районах Варни і Бургаса, на Золотих Пісках і Сонячному Березі, на курортах Св. Костянтин і Олена. На курортах існують прекрасні умови не тільки для купання і пірнання, але і для занять парусним спортом, віндсерфінгом і водними лижами.
Клімат. Для курортів Болгарії у весінньо-літні і осінні місяці характерна тепла м'яка погода з тривалим купальним сезоном з травня по жовтень. Більше 300 годин сонця в сезон відпусток і канікул. Середня температура повітря в травні - 20°С, в червні і вересні - 25°С, в липні і серпні - 26-28°С. У північній Болгарії помірно - континентальний клімат. Клімат Тракийськой рівнини по багатьом своїм характеристикам наближається до среднеземноморському. Середньорічна температура приблизно 12 С. Январська температура коливається від -2 З на півночі до позитивних температур на півдні. У липні середні температури 23 - 24 З.
Населення. У Болгарії близько 9 мільйонів населення, при цьому більше мільйона живе в столиці Болгарії - Софії. Окрім основної частини - болгар, тут живуть етнічні турки (приблизно 10% населення, що становить), вірмени, греки і представники інших національностей. Країна є однією з найменших країн в Європі. Найбільшими містами країни є Софія, Пловдів, Варна, Бургас і Русе.
Мова. Державна мова - болгарський. Також вживаються: російська, англійська, німецька.
Релігія. Переважаюча частина населення сповідає східноправославну релігію. Лише невелика частина християн дотримується протестантства і католицтва. Серед етнічних турок, циган а також деякої частини родопських болгар широкого поширення набув іслам. 85% населення Болгарії - православні 8% - мусульмани 7% - представники інших релігійних культів
Державний устрій. Парламентська республіка. Глава болгарської держави - президент. Відмінною рисою цієї держави є заборона на утворення автономних територій. Крім того, конституція цієї країни забороняє утворення політичних партій на етнічній, расовій або релігійній основі, а також партій, чиєю метою є насильницьке захоплення державної влади. Згідно конституції, жодна партія або ідеологія не може одержати статус державної.
Час. GMТ + 2, - В Болгарії годинник переводиться з літнього на зимовий час в ті ж дати, що і у всій Європі.
Свята і вихідні дні

  • 1 січня - Новий Рік
  • 3 березня - Національне свято Звільнення Болгарії від турецького ярма, Великдень
  • 1 травня - свято праці
  • 6 травня - День хоробрості і Болгарської Армії
  • 24 травня - свято болгарської культури і слов'янської писемності, день святих Кирила і Мефодія
  • 6 вересня - День Об'єднання Болгарії
  • 22 вересня - День незалежності
  • 25 грудня - різдво Христове