Чорногорія

Чорногорія - прекрасна країна, що по праву вважається екологічним заповідником Європи. Чудові пляжі, національні парки, дивна природа, найчистіше море, найцікавіші екскурсійні програми, смачна недорога їжа, чудові вина, дивно гостинні люди, які вдобавок володіють ще й зовсім приголомшливим почуттям гумору. Але чорногорці ще й найбільш близькі до нас по світовідчуванню, характеру й менталітету. Це порозумівається тим, що гнітюча частина населення сповідають православ'я. До речі, одна із самих популярних приказок у чорногорців: "Нас і росіян - 300 мільйонів..."
Республіка Чорногорія - перебуває на Балканському півострові і є складовою частиною Співдружності Сербії й Чорногорії. В 1991 році Чорногорія була проголошена країною чистої, недоторканої й захищеної природи. Місцева унікальна природа перебуває під охороною держави. Територія – 13 812 км2 Населення - 620000 чоловік
Столиця - Подгорица, адміністративний і господарський центр, 159000 жителів
Народи - чорногорці й серби, національні меншості - албанці, хорвати
Мова - сербський Писемність - кирилиця й латиниця
Релігія - чорногорське й сербське населення в основному сповідає православ'я, національні меншості - іслам і католицтво
Віза. Для відкриття візи в Черногоию необхідні наступні документи:

  • закордонний паспорт;
  • 2 фотографії;
  • анкетні дані;

Термін оформлення візи - 1 день. Вартість візи - 15 євро
Іноземні громадяни можуть увозити в країну будь-яка кількість валюти без обов'язкового декларування, а вільний вивіз наявної валюти із країни обмежений сумою 500 євро. Якщо іноземець вивозить більшу кількість грошей, то їх необхідно задекларувати, але при цьому потрібно пред'явити декларацію про те, що зазначена сума валюти була раніше цією людиною завезена в Чорногорію.
Щоб не мати подібних проблем, краще отправлятся в Чорногорію із пластиковими картками.
Гроші, обмін валюти Eвро (EUR), має офіційне ходіння з 1 січня 2002 р.
Обмін валюти: Національний Банк Чорногорії працює з понеділка по п'ятницю (10:30-14:00). Комерційні банки працюють по четвергах (8:00-15:00) і по п'ятницях (8:00-13:00). У вихідні все банки закриті, працюють тільки деякі обмінні пункти.
Різниця в часі Відстає від київського на 1 годину.
Чайові В готелях, барах, таксі прийнято давати чайові в розмірі 10-15% від вартості обслуговування.
Погода в Чорногорії - на узбережжі: Прибережна смуга простирається уздовж Адріатичного моря від Herceg Novi на заході до устя ріки Bojana на сході. Ця смуга відділена від внутрішніх районів гірськими ланцюгами, деякі вершини яких піднімаються на 1700 метрів над рівнем моря й запобігають впливу моря на континентальні регіони. У прибережній зоні середня температура в липні коливаються від 23,4 C до 25,6C. Літо звичайно довге й сухе, а зима - коротка й м'яка. Середня кількість сонячних годин у плині року на узбережжі - 2500, а іноді й 2700.
Погода в Чорногорії - у континентальній частині: У центральній частині Чорногорії, в області Zetska і рівнини Bjelopavlicka, температури в липні - 26,4 (Подгорица) і 25,4 (Danilovgrad). Абсолютний температурний максимум іноді досягає 40 C. Через долину Bojana, по басейні озера Skadar і по каньйону ріки Moraca, приходить більша порція тепла до Подгорице, через що Подгорица є самим теплим містом у Югославії. Середні температури в січні - близько 5 C, у той час як абсолютний мінімум був зафіксований - -10 C .
Погода в Чорногорії - у горах: Регіон високих карстових гір починається на півночі й на сходу від рік Piva, Komarnica й Moraca. Цей гірський масив складається з маленьких і добре збережених рівнин на висоті в середньому близько 1700 метрів. Ці гірські терассы піднімаються іноді й на 2000 м над рівнем моря. У цьому регіоні типовий субальпийский клімат з холодними сніжними зимами й помірною температурою влітку. У той час, як сніг більша рідкість на узбережжя Чорногорії й у басейні озера Skadar, у горах його випадає близько 5 метрів. У північних регіонах Чорногорії, особливо у високих горах, сніг затримується на кілька місяців, а іноді навіть цілий рік не сходить із землі.