Домініканська Республіка

Домініканська Республіка входить да складу Великих Антільських островів, розташована у східній частині острова Гаїті в Карибському морі, а також на декількох прибережних островах.

Щорічно на чудові курорти Домінікани їдуть тисячі туристів. І це не дивно, тому що як же можна встояти перед білосніжними пляжами, блакитними водами моря й розкішною тропічною природою? Людині властиве відчуття прекрасного, а Домінікана – це й є втілення краси на Землі.

Відпочинок у Домінікані досить прийнятний для багатьох, не дивлячись на те, що вважається елітним курортом.

Загальна площа: складає 48 тисяч кв.км. На півночі й сході омивається Атлантичним океаном, на півдні – Карибським морем.

Рельєф – більше половини території країни займають 4 гірських хребти, що перетинають острів з північного-заходу на південний схід, а також плато С’єрра-де-Баоруко на південному-заході. Найвища точка країни — пік Дуарте на північному-заході (3175 м). Прибережна зона й міжгірські долини зайняті великими саванами та тропічними лісами.

Населення – приблизно 8,7 млн. чоловік. Основну частину населення (73%) становлять негри, мулати й креоли, також багато вихідців з Європи (до 16%) та Африки (11%).

Національна мова — іспанська.

Релігія – Католики 95 %, інші 5 %

СтолицяСанто- Домінго - Santo Domingo – 2,3 млн. чол.

Грошова одиниця домініканське песо = 100 сентаво

Клімат Домінікани — вологий, субтропічний. Легко переносити спеку допомагають м’які морські бризи й пасати. Найспекотніший місяць року — серпень (до +31 градусів), але морські вітри, що дують із північного сходу, зм’якшують спеку й у цей час. Середньомісячна температура в низинах від +25 до +27 градусів. Сезон дощів триває із травня по вересень, із частими, але короткими зливами. Також можливі короткі зливи в листопаді і грудні. В інший час зберігається суха й тепла погода.

Національне свято 27 лютого – День проголошення незалежності (1844 р.)

У Домініканській Республіці відмінно розвинена туристична інфраструктура — це найбільш насичене готелями місце на Карибах. Сервіс досить високий, більшість готелів має власні пляжі й невеликі парки. Працюють готелі в Домініканській Республіці переважно по системі all inclusive, у яку включається величезна кількість послуг. Так, навіть у скромному чотирьохзірковому готелі вам запропонують 12 коктейлів на основі рому й товсті ароматні сигари. Готелі, як правило, складаються із двох-трьохповерхових бунгало під пальмами.

Санто-Домінго

Санто-Домінго - столиця Домініканської республіки. Столиця Домініканської Республіки Санто-Домінго – найдавніше місто в Америці. Сучасне багатолике місто, береже в своєму стародавньому центрі більше трьохсот пам’ятників колоніальної епохи, дбайливо охороняються, для того щоб відвідувачі цих місць могли абстрагуватися.

Пам’ятки в Санто-Домінго:

Столиця держави була заснована в 1496 році Варфоломієм Колумбом, братом великого адмірала Христофора Колумба.

Історична частина Санто-Домінго була визнана ЮНЕСКО в 1990 р. культурною спадщиною людства. Місто налічує більше трьохсот визначних пам’яток: приголомшливі колоніальні палаци, красиві маленькі вулички, тінисті площі, руїни і прекрасно відреставровані пам’ятники старовини, собори та житлові будинки.

«Вулиця Koндe» в Caнтo-Дoмінгo, колоритна торгова вуличка кoлoніaльнoгo міста.

«Kaзa дeль Tocтaдo»колишня peзидeнція apxієпиcкoпa Caнтo-Дoмінгo, a нині Дoмінікaнcкій мyзeй сім’ї.

«Aтapaзaнa» aнcaмбль з 8 будівель, збудований до 1507 р. – це цілком реставровані колоніальні будівлі, художні галереї, маленькі готелі, магазини сувенірів і ресторани.

«Kaллe Лac Дaмac» (вулиця дaм) – це найстаріша і найкраще збережена з вулиць cтapoгo міста.

Особливої уваги заслуговує Будинок Колумба, перший будинок Cанта-Домінго, і чудовий Альказар де Колон, побудований Дієго Колумбом, сином адмірала і віце-королем острова. Цей виконаний з каменю двоповерховий палац-музей підноситься над портом і володіє найбагатшою колекцією меблів і предметів релігійного культу Іспанії XV і XVI століть.

Одними з найбільш вражаючих споруд Санто-Домінго є Національний палац, резиденція Президента, і архітектурний ансамбль площі Культури, який включає Галерею Сучасного мистецтва, Національний театр, Художній театр, Музей людини і Національну бібліотеку.

Фортеця Осама (Fuerza Ozama) – перша фортеця в Новому Світі. Була побудована між 1502-1507 рр., щоб захистити місто від піратів.

Собор Санта-Марія-ла-Менор. Дієго Колумб заклав перший камінь цієї будівлі в 1514 р. Тут в мармуровому мавзолеї до 1992 р. спочивали останки Христофора Колумба.

Маяк Колумба Faro a Colon. Маяк побудований в 1992 р. на місці першого маяка, побудованого в 1496 р, сюди перенесений мавзолей з прахом Колумба.

Пунта Кана

Пунта Кана – це курорт, розташований на сході Домінікани. Пунта Канна має цікавий переклад – «місце зустрічі всіх пальм». Оскільки все узбережжя острова вкрито тисячами найкрасивіших кокосових пальм . Піски на пляжах перлово-білого кольору.

Курорт Пунта Кана підходить для будь-якого виду відпочинку та розваг. Курорт призначений як для тихого, спокійного сімейного відпочинку, так і для любителів бурхливих і веселих розваг. У Пунта Кані можна повалятися на піску, насолоджуючись його теплом і м»якістю, можна прогулятися парками, спостерігаючи за навколишньою дикою природою, а можна повеселитися від душі.

Місцевою визначною пам’яткою є Манат Парк, в якому можна поплавати з дельфінами, подивитися шоу папуг, а також помилуватися такими екзотичними тваринами як крокодили, морські леви та ігуани. Крім того в парку є різні бари, ресторани, магазини, в яких можна придбати багато красивих сувенірів для рідних і близьких.

Розкішні пляжі, оточені неповторними кораловими рифами, які захищають прибережні води від проникнення в них різних хижих морських тварин. Це також сприяє заняттям дайвінгом і Ви зможете на власні очі побачити всю розкіш підводного світу, вдосталь насолодиться морський флорою і фауною, побачити безліч екзотичних морських тварин, а також масу різноманітних тропічних морських рослин.

Пуерто-Плата

Пуерто-Плата або, як його ще називають із-за найбільших в світі покладів бурштину, Бурштиновий берег, знаходиться на північному узбережжі Домініканської Республіки. Цей район отримав свою назву із-за величезних покладів бурштину, а також з-за чудових пляжів регіону, що простягаються від Пуерто-Плата до бухти Мансанільо. Головне місто регіону – Пуерто Плата. Місто в 1496 році заснував брат Христофора Колумба, Бартоломео. Район Пуерто Плата об’єднує декілька курортів: Плайя Дорада – самостійний, зі смаком спроектований курортний комплекс з 13 готелів, кожний з яких має власний клуб на березі Атлантичного океану. Смокчу – маленьке містечко з великим вибором сувенірів, барів і різноманітних розваг. Каберете – це відпочинок для молоді: водний спорт, відмінна кухня і нові знайомства. Від аеропорту Пуерто-Плата до готелів, розташованих на Плайя-Дорада – всього 15 хвилин їзди на автобусі.

Пляжі: У Пуерто-Плата – 120 кв. км чудових піщаних пляжів, розташованих на схід від міста