Мальдіви

Мальдівский архіпелаг — це 2000 коралових островів, що розташоваі на безкрайніх просторах Індійського Океану у 685 км на захід від Шрі-Ланки та перетинає лінію екватора.

Загальна площа — 90 тис. кв. км, протяжність з півночі на південь — 820 км, зі сходу на захід — 120 км. Із 1190 островів, об’єднаних у 26 атолів, тільки 199 населені та ще на 74 островах створені туристичні курорти.

Клімат — тропічний теплий, сталий через близькість екватора, без значних коливань темпеатур на протязі року. Найкращі погодні умови з листопаду по кінець квітня (північно-східний мусон): море спокійне, погода сонячна та суха. З травня по жовтень погода менш передбачувана. Південно-західний мусон може приносити короткочасні дощі, високу вологість та неспокійне море. Однак цей період спостерігаеться найменша спека. Всього в році близько 2700 сонячних годин. Шторми та хвилі найбільш вірогідні у червні. Температура води +24 +27 С цілий рік.

Національні особливості: незважаючи на те, що Мальдіви як ісламська держава є порівняно ліберальною, гості країни повинні ретельно дотримуватись законів. На Мальдівських островах заборонено вживання алкоголю у громадських місцях (поза курортною зоною), купання оголеними на всіх островах архіпелагу, ловля риби, заборонено ловити та відривати живі або мертві корали в океані або поблизу від берегу (штраф — 500$). Порушення законів країни може погрожувати тюремним ув’язненням. Не намагайтесь вступити у контакт з місцевими мусульманськими уявами про моральність: обирайте довгі брюки або спідницю, сорочку або блузку.

Державна мова — діхеві (близька до сингальської). В туристичних центрах розмовляють на англійській мові.

Гроші – грошовою одиницею країни є мальдівська руфія (MRF), 1 руфія = 100 ларі. Платежі можна проводити як у мальдівських руфіях, так і в доларах США (часто приймається і євро).

Кухня: на курортах Мальдів кухня інтернаціональна. Місцева кухня побудована на традиціях індійської й, почасти арабської кулінарних традицій. У харчовому раціоні мальдівців основне місце займає рис, морепродукти, різні пряності й гострі приправи. У більшості традиційних страв використовується копчена, сушена й відварна риба. Основа кухні – відварений тунець із рисом, приправлений різними соусами. Дуже популярний «роші» – місцевий хліб, що звичайно їдять із рибним коктейлем.

М’ясо, в основному курка, вживається тільки по святах або в складі особливих страв. Головний десерт-кокосовий горіх у всіх видах, а також солодкі страви з рису й фруктів. Головний напій-чай, що вживається з великою кількістю молока й цукру. Місцеві жителі варять напій «раа» – солодкий і смачний пальмовий сік, що добувають із верхівки стовбура пальми. Алкоголь доступний тільки на туристичних курортах.

Визначні памятки

Джумури Майдан. Jumhooree Maidhan це громадська площа, розташована на північній береговій лінії неподалік від пристані. Площа, будівництво якої почалось у 1988 р., теперь стала одим із найпопулярніших місць в Мале, для аборигенів та сотен іноземців, що відвідують цей острів, щоб зустрітися або просто відпочити.

Мечеть Hukuru Miskiiy та кладовище султанів — найдавніша мечеть та чудове місце яке варто відвідати. Відома за її заплутане кам’яне різьблення, одна довга панель, вирізана в 13-му столітті, зображає запровадження Ісламу у Мальдівах. Поряд з мечеттю розташовано кладовище, в якому Ви зможете відвідати могилу Абу Ала Бараката та побачити надгробні плити поховань попередніх султанів.

Мечеть Великої П’ятниці, що включає Ісламський центр, являє собою найбільшу мечеть на Мальдівських островах. Це велика мечеть з її золотим куполом прикрашає фасад Малі та може зібрати більш ніж 5 тисяч прихильників одночасно. Майже всі відвідувачі Малі знаходять час, щоб відвідати цю неперевершену пам’ятку.

В столиці Малдівів не так вже й багато цікавих місць. Одне з них — Національний Музей, в цьому музеї представлені експозиції майна султанів та деякі з археологічних відкриттів Тора Хейердахла — багато давніх кам’яних статуй показані в його книзі Таємниця Мальдівів.

Президентський палац Theemuge — являє собою житло президента та його родини. Ця визначна пам’ятка знаходиться в центрі невеликої столиці. Вам випаде можливість подивитись як жив правитель цього дивовижного острова поряд з приголомшивою природою та архітектурою. Зараз палац перелаштовується під офісні приміщення.

Султанський парк, розташований неподалік від національного музею, являє собою приємне доповнення природніх та архітектурних ресурсів міста Мале. Ви зможете відпочити та насолодитися спокоєм в тіні дерев під співи екзотичних птахів, прогулятися по алеям або посидіти біля дивного фонтану, що розмістився перед входом до Султанського парку.

Каплиця Medhu Ziyaaraiy — святиня Барбері: тут знаходиться могила марроканського мандрівника Абдула Баракаата Иузуфа Ала Барбері, якого вважають тим хто прилучив країну до Ісламу. Це місце розцінюється як священна частина історичних пам’яток острова Мале.

Курорти

Північний Мале Атол – головний атол Мальдівських островів, який включає в себе столицю республіки – місто Мале. Цей атол є основним центром туризму і може похвалитися найбільшою кількістю розташованих на ній готелів. Тут їх налічується близько 44. На одному з островів Північного Мале атолу знаходиться міжнародний аеропорт, у який прибувають всі авіарейси на Мальдіви. Протяжність атолу – 60 км в довжину і 39 км – у ширину.

Якщо ви хочете зрозуміти відчуття повного усамітнення у поєднанні зі зручною можливістю в найкоротші терміни відвідати різноманітні захоплюючі екскурсії – Південний Мале Атол – це ваш вибір. Зупинившись в одному з готелів цього атолу, ви будете перебувати в безпосередній близькості від столиці Мальдівських островів – м. Мале. Південний Мале Атол відділений від Північного Мале Атола, на якому знаходиться Мале, протокою Ваад Канду, шириною 4,5 км.

Арі Атол – це райське місце для занять водними видами спорту. Тури в Арі Атол – подорож в таємничий світ глибоких вод, коралових рифів, загадкових і неповторних мешканців морських глибин. Відпочинок в Арі Атол підходить, в першу чергу тим, хто хоче втекти від цивілізації і загубитися на островах, оточених блакитними морями. Тури в Арі Атол – поїздка в райський куточок для щасливого відпочинку!

Арі атол, що відноситься до найбільших атолу Мальдівської Республіки, розташований на сході архіпелагу. Кількість островів атолу – близько 70. До них також відносять піщані мілини, з яких в подальшому розвиваються острова. 26 з островів є курортними зонами, і ще 18 – заселені корінними жителями Мальдів. Основними заняттями населення Арі Атола є полювання на черепах, виготовлення вітрил, збір та гравірування коралів. Також більшість місцевих жителів – чудові рибалки, відомі своєю спритністю при полюванні на акул, з жиру яких тут видобувається спеціальне масло для змащення дерев’яних човнів.

Атол розташований приблизно в 100 км від аеропорту Мале. На гідролітаку до Арі Атолу можна дістатися за півгодини.

Арі атол складається з двох частин – Південного Арі атолу (South Ari Atoll) і Північного Арі атолу (North Ari Atoll). Протяжність атолу – 96 км в довжину і 33 км – у ширину.

На островах Атолу дуже розвинене вирощування кокосових пальм. Багато людей, що населяють атол, працюють у розташованих на островах готелях.

На атолі пропонуються всі умови для занять такими видами водного спорту, як віндсерфінг, плавання з маскою і ластами, водні лижі, каное, катамаран, оренда човнів, катання на водних бананах, скутери, парасейлінг і т.п. Також можлива організація риболовлі та екскурсії на сусідні острови.

Відпочинок на одному з островів Атолі Адду представляє особливий інтерес не лише для дайверів, яких приваблюють сюди різноманітні підводні ландшафти з численними полями столових коралів, але і для тих туристів, які прагнуть не просто полежати на пляжі, але і дізнатися щось нове про місцеву культурі та національні звичаї. Крім маленьких Мальдівських селищ тут можна відвідати стару військову базу і прогулятися по одній з численних стежок, що йдуть в нетрі тропічного лісу.

Адду Атол простягається на 14 км зі сходу на захід і на 11 км – з півночі на південь. Загальна площа атолу – 15,7 кв. км. Атолл містить у собі сім основних островів, головним з яких є острів Ган.

Острів Ган (довжина – 5 км, ширина – 3 км) лежить в 700 км на південь від міжнародного аеропорту Хулуле і столиці Мале, на південному краї Атола Адду, найпівденнішого атолу Мальдівського архіпелагу. Острів Ган зовсім несхожий на всі інші острови Мальдівському архіпелагу. Будучи найбільшим островом Адду атолу, острів Ган покритий густою рослинністю, величними пальмами, квітучими чагарниками і банановими плантаціями.

Любителі активного відпочинку можуть зробити захоплюючу прогулянку на велосипеді по сусідніх островів, які соедіненяются з островом Ган за допомогою спеціальних дамб. На кожному з цих островів можна знайти чудові місця для купання і мальовничі бухти для підводного плавання, а найбільшим сюрпризом для кожного туриста буде місцеве озеро, де з жовтня по березень зимує величезну кількість різноманітних екзотичних птахів.

Вся інфраструктура і архітектура острова, залишеного англійцями в 1946 році, витримана в строгому англійському стилі: садки, чорно-білі придорожні стовпчики, а також старовинний, побудований у давні часи, відмінно зберігся пірс.На острові є добре розвинені комунікації, а також є безліч доріг і стежок.