Іспанія

Іспанія славиться своєю коридою; бій биків тут за традицією вважається мистецтвом, а тореадори - чи ледве не героями й ходячими символами нації. У цій унікальній країні відпочинок запам'ятається на все життя.
Відпочинок в Іспанії обіцяє бути одним із самих цікавих. Тури в Іспанію - максимум вражень і задоволень! В Іспанії найцікавіші екскурсії. Сполучення історичних й архітектурних пам'ятників різних епох: від древніх римлян до наших часів. Чудові замки, собори й середньовічні палаци, а також твори великих і прославлених архітекторів. У музеях Барселони, Мадрида й інших міст зібрана найбагатша колекція картин художників епохи Відродження й представників сучасного мистецтва. Особливою популярністю користуються екскурсії, пов'язані із Сальвадором Дали.
Іспанія займає більшу частину Пиренейского півострова. Завдяки субтропічному клімату з теплим сонячним летом і м'якою зимою, багатокілометровим піщаним пляжам, цікавим історичним визначним пам'яткам, відпочинок в Іспанії користується великою популярністю в туристів.
Віза в Іспанію
Для одержання візи необхідно:

 • дійсний закордонний паспорт установленого зразка (наявність у паспорті абсолютно чистої сторінки для вклеювання візи. Сторінки для особливих записів і для інформації про дітей не можуть бути використані для оформлення візи);
 • копія всіх сторінок закордонного паспорта;
 • 4 кольорові фотографії розміром 3 х 4;
 • копія свідчення про шлюб або розлучення;
 • копія всіх сторінок внутрішнього паспорта;
 • копія всіх сторінок внутрішнього паспорта чоловіка чи дружини, не залежно від того, чи їде чоловік (дружина) з Вами чи ні;
 • довідка з місця роботи (на фірмовому бланку із зазначенням адреси й телефонів підприємства, вказівкою посади й посадового окладу, а також інформацією про збереження робочого місця на час запланованої відпустки);
 • ідентифікаційний номер;
 • нотаріально засвідчена копія свідоцтва про реєстрацію підприємства, на якому працює турист;
 • нотаріально засвідчена копія свідоцтва реєстрації в міністерстві статистики;
 • нотаріально засвідчена копія ліцензії підприємства (якщо вид діяльності ліцензується);
 • ксерокопія трудової книжки (всіх сторінок із записом й останньої, де зафіксована дата випуску книжки) - завірити кожну сторінку печаткою фірми в бухгалтера.

УВАГА: Якщо у Вас є в паспорті віза Шенгенского Угоди без порушень - з "робітників" документів подається тільки довідка з місця роботи й ідентифікаційний номер.
Для приватних підприємців:

 • копія свідчення про реєстрацію приватного підприємця (нотаріально завірена);
 • якщо на єдиному податку - копія про реєстрацію платника єдиного податку;
 • довідка з податкової інспекції про те, що на підставі звітів 8 ДР, сума доходів становить...
 • форма звітності про доходи, що здається в податкову інспекцію. Потрібна копія з оцінкою податкової інспекції.

Для дітей із проїзним документом:

 • проїзний документ дитини;
 • копія всіх сторінок документа (наявність чистої сторінки для вклеювання візи); • 4 кольорові фотографії розміром 3 х 4;
 • довідка зі школи, коледжу й т.д.
 • копія свідоцтва про народження дитини;
 • оплачується консульський збір. Для дітей, вписаних у паспорт батьків:
 • у дітей старше 6 років - обов'язково повинна бути уклеєна в паспорт батька фотографія дитини й завірена відповідним чином;
 • довідка зі школи, коледжу й т.і. ;
 • копія свідоцтва про народження дитини;
 • консульський збір не оплачується.

Загальні умови для дітей:

 • якщо дитина подорожує з одним з батьків, необхідно надати нотаріально завірений дозвіл на поїздку від другого батька;
 • копія внутрішнього паспорта батька, що дає дозвіл на виїзд;
 • після 7 років - бажана наявність у дитини свого проїзного документа;
 • для дітей до 18 років, що мають різні прізвища з батьками необхідні документи, що доводять споріднення: про народження, висновок нового шлюбу, смерті, розлученні.

При в'їзді в Іспанію дозволяється привезти із собою ряд особистих речей, одну портативну друкарську машинку, одну відеокамеру або два фотоапарати з десятьма фотоплівками для кожного. Можна ввезти транзисторний радіоприймач або портативний магнітофон, якщо видно, що це не нові предмети. Точно так само дозволяється ввіз спортивного інвентарю особистого користування, власних коштовностей, предметів для використання в кемпінгу або для розбивки табору. У митної влади можна попросити квитанцію на ввезені речі, що буде пред'явлена при від'їзді із країни. У цей час дозволені наступні максимальні кількості ввезених тютюнових й алкогольних виробів на одну людину: 200 сигарет або 50 сигар, або 250 грамів тютюну; і одна пляшка вина плюс ще одна пляшка будь-якого алкогольного напою. Немає яких-небудь обмежень на кількість увезених банківських або дорожніх чеків в іноземній валюті, а також у конвертованих песетах, так само як і на іноземну валюту в банкнотах або монетах, дозволених до ввозу на іспанську територію.
В Іспанію пропонує авіапереліт авіакомпанія МАУ:

 • Київ - Барселона- Київ від 500 Євро (середа-субота)
 • Київ - Мадрид- Київ від 500 Євро (вівторок, четвер, субота)
 • КИЇВ-БАРСЕЛОНА-МАЛАГА-БАРСЕЛОНА-КИЇВ (МАУ+Іберія) від 556 Євро

Погода в Іспанії
Не дивлячись на розмаїтість кліматичних зон, що домінують в Іспанії клімат є субтропічний середземноморського типу, з м'якою короткою зимою й сухою жарою влітку. У центрі Іспанії влітку температура на протязі дня піднімається до +30 градусів, а вночі опускається до +15 градусів.
Найбільш сприятливий час для туристів з інших країн - періоди між березнем і червнем, а також із середини вересня до кінця жовтня. На узбережжі температуру регулює море, і завжди тепло. Клімат середземномор'я Іспанії дуже м'який. Навіть узимку температура не опускається нижче оцінки в +10 градусів по Цельсію. Улітку температура рідко піднімається вище + 32 градусів по Цельсію.
Пляжний сезон триває із червня по жовтень. Навесні й восени вечори досить прохолодні. Дощ буває нечасто, але якщо йде, то може бути заливним.
Офіційна мова - іспанська - на всій території. Обслуговуючий персонал часто розуміє англійською й французькою.
Валюта Іспанії - євpo (EURO). Бaнкнoти нoмінaлoм в 5, 10, 20, 50, 100, 200 й 500 eвpo, a тaкож мoнeти нoмінaлoм в 1, 2, 5, 10, 20 й 50 цeнтів.
Обмін валюти - Гроші можна поміняти в банку (час роботи з 9 до 13 годин), або в обмінних пунктах, а також в готелі на reception, хоча курс у готелях менш вигідний. У центрі міста є банкомати, де можна використати кредитні карти VISA, MASTER CARD, AMERICAN EXPRESS.
Транспорт в Іспанії: Розвинена мережа автобусного повідомлення в містах і по узбережжю. Квитки здобуваються у водія, можна купити пільговий квиток на 10 днів. Таксі з лічильником. У деяких містах існують зони обслуговування, при виїзді за які тариф збільшується (інформація про зону обслуговування й платі за кілометраж є в кожному таксі). Уночі (з 22 до 6), у вихідні (сб, нд) і святкові дні діє підвищений тариф. При поїздках за місто необхідно оплачувати й зворотну дорогу. Додатково оплачуються: замовлення, кожне місце багажу в багажнику й ряд інших послуг.
Чайові: якщо Ви хочете дати чайові офіціантам - звичайно вони становлять 5-10% від суми замовлення, але це - винятково на добру волю клієнта.
Електрика: Напруга в мережі - 220 Вт. Розетки європейського типу.
Зв'язок: У будь-якому місці Іспанії є телефонні кабіни, з яких можна дзвонити в будь-яку країну. Телефонні апарати приймають монети по 5, 10, 25, 100 й 500 песет. Зручніше подзвонити в Україну з будь-якого телефонного автомата, встановленого на вулиці або в барі або ресторані - це значно дешевше, ніж дзвонити з готелю. Можна користуватися телефонними картами, краще купувати карти іноземних телефонних компаній, розмови по них дешевше, ніж іспанськими.
Магазини: Більшість магазинів звичайно працюють із понеділка по суботу з 9.00 до 13.00 і з 16.00 до 20.00. Великі універмаги, наприклад, такі як "El Corte Ingles" - з 10.00 до 21.00 без перерви, так само працюють і великі супермаркети. Розпродаж (Rebajas) в Іспанії буває два рази в рік: узимку - з 7 січня до кінця лютого й улітку - з 1 липня до кінця серпня.
Свята в Іспанії.
Традиційно іспанці зустрічають весну цілою низкою свят і фестивалів, більша частина яких має давню історію й устояні традиції. Так, Гранада й Кордова проводять Травневий Фестиваль Святого Хреста. У ці дні площі, вулиці, балкони будинків прикрашаються квітковими композиціями, усюди можна побачити повиті квітами хрести. Найбільше пишно відзначають це свято в гранадских районах Альбасин й Эль-Реалехо.
У Кордове з 3 по 14 травня проходить традиційний Конкурс двориків - хазяї прикрашають свої дворики квітами в горщиках, букетами, живоплотом, елементами природного дизайну й народних промислів, і запрошують всіх бажаючих глянути на їхнє оздоблення. Традиційно в конкурсі беруть участь двори найстарших районів міста, відразу проходять веселі виступи й музичні подання.
З 11 травня в Мадриді проходять грандіозні свята, присвячені заступникові міста - Св. Ісідро (Св. Ісідор), досягаючи піка 15 травня на площі Пласа-Майор і триваючи ще тиждень. Проводяться карнавальні ходи, спектаклі, вуличні концерти, релігійні процесії й корида. Карнавал з ходами й маскарадами, що завершується в п'ятницю "Похоронами Сардини", відзначає переддень Великого поста.
У день Св. Антоніо (13 червня) проходить традиційне "свято наречених" у каплиці САН-АНТОНИО-ДЕ-ЛА-ФЛОРИДА - за традицією молоді кравчині повинні покласти 13 шпильок на хрестинну купіль і чекати благовоління святого. З 6 по 15 серпня святкуються дні Св. Лоренсо, Св. Гаэтано й Пречистої Діви де-ла-палома. Під час цих свят улаштовуються процесії, народні гуляння, вуличні концерти в парку Вистильяс й околицях міста.
У лютому в Мадриді проводиться міжнародний художній ярмарок АРКО, що є самим великим комерційним заходом року, це одна із трьох самих великих ярмарків такого роду у світі - у ній беруть участь понад 200 галерей і велика кількість країн. Книжковий ярмарок Мадрида в парку Ретиро (кінець травня - початок червня) - сама велика подія у світі видавництва.
Ярмарок Стародавньої й Букіністичної Книги проходить на бульварі Пасео-де-Реколетос на початку травня. Свята, присвячені пам'яті повстання проти Наполеона в 1808 р. тривають із 27 квітня по 2 травня й цікаві вуличними концертами й виступами музикантів й артистів. У березні на території виставочного комплексу Барселони проходить
Салон Антикваріату - одна із самих значимих виставок у Європі. Сан-Хорди ("День коханців" або День Св. Георгія) проходить 23 квітня - це барвистий іспанський аналог дня Св. Валентина. У цей же час улаштовується барвисте подання "битва із драконом". Вся Барселона буквально завалена в ці дні букетами червоних троянд, їх дарують кожній жінці. Барселонський Карнавал святкується в лютому. Свято Корпус-Кристи ("Тіла Господня") відзначається в червні парадами маскарадних фігур велетнів і карликів.
У день літнього сонцестояння, що передує святу Св. Хуана (23 червня), уночі на площах і вулицях Барселони розпалюють більші багаття. 24 вересня відзначається день Мерсе, покровительки Барселони. Міжнародний фестиваль Джазу проходить у Палаці Каталанской Музики з жовтня по листопад.
У Валенсії з 12 по 19 березня проходить "свято вогню" - Фальи ("fallas"), у ході яких проходять усілякі ритуали й ходи в місцевих костюмах, "приношення квітів" до собору Пресвятої Діви зі створенням величезного панно з букетів квітів, привозимых із всіх кінців Валенсії, спалюванням "фальї" з танцями, феєрверками, музикою й вином, що ллється рікою.
Севильская Ярмарок (квітень, звичайно через два тижні після Великодня) проводиться з 1847 р. як сільськогосподарський ярмарок, але зараз вона перетворилася в яскраве свято із фламенко, коридою й веселощами - з 9 вечора й до 7 ранку без перерви звучить музика й танцюють фламенко. Корида Севильской Ярмарку залучає кращих матадорів країни й уважається однієї з найсильніших у країні.