Туніс

На світі є дивна країна, береги якої обмиває тепле й ласкаве Середземне море, у пустелях якої зустрічаються казкові піщані троянди, а в музеях експонуються найбільші у світі колекції пунічних, давньоримських і візантійських мозаїк.
Все це - Туніс, "запашна перлина Магриба", як називається він у казках "Тисячі й однієї ночі". Ми пропонуємо кращі тури в Туніс, з нами Ви відвідаєте:

 • кращі курорти Тунісу (Сусс, Монастир, Хаммамет, Махдию)
 • побачите столицю Тунісу
 • відпочинете на білосніжних пляжах
 • відвідаєте Сахару
 • побачите корінних жителів Тунісу і їхнього житла
 • розслабитеся в талассо центрах
 • спробуєте чудовий туніський шмат-шмат
 • завітайте в Карфагені
 • гуляючи по вузеньких вуличках біло-блакитного містечка Сиди Бу Саїд, відпочинете від міської суєти
 • насолодитеся туніським чаєм, із травами й кедровими горішками
 • покатаєтеся на джипі по барханах
 • будите жити в дійсному оазисі
 • побачите національне шоу
 • і багато чого іншого.

Відпочинок у Тунісі не залишить Вас байдужими! Туніс славиться не тільки своєю історією, але й шикарними пляжами з найчистішим білим піском. Ми пропонуємо відпочинок на всіх курортах Тунісу.

 1. Хаммамет - самий відвідуваний курорт Тунісу, відомий м'яким кліматом, комфортабельними готелями, що потопають у зелені апельсинових і маслинових дерев, широкими пляжами й центрами талассотерапії.
 2. Сусс - велике курортне місто на узбережжі Середземного моря, в 12 км від аеропорту м. Монастир. Цей курорт Тунісу славиться своїм бурхливим нічним життям, дискотеками й казино, а також комфортабельними готелями із прекрасними пляжами. В 10 км північніше Суссу знаходиться відомий порт Ель Кантауі, де пришвартовуються білосніжні яхти з багатьох країн миру. Увечері жвава набережна - це відмінне місце для прогулянок.
 3. Монастир - курортне містечко на узбережжя Середземного моря в 24 км південніше Сусса. Район Монастира - прекрасне місце для відпочинку на море. Тут чимало місць для прогулянок, маса затишних ресторанчиков і барів, сувенірних магазинів. Однак нічне життя тут не така бурхлива, як на курортах Сусс і Хаммамет.
 4. Махдия - самий південний (після острова Джерба) з курортів Тунісу. Розташований в 45 км південніше міста Монастир. Візитною карткою Махдии є пляжі з розкішним білим піском. Сюди не варто їхати аматорам бурхливого нічного життя й "тусовок". Махдия - ідеальний курорт для сімейного відпочинку в моря.
 5. Джерба - острів на півдні Тунісу. Ласкаве море, блакитне небо, білий пісок нескінченних пляжів і казкові лабіринти вулиць - це те, що чекає вас на Джербі. Завдяки м'якому клімату тут можна відпочивати цілий рік.

Погода в Тунісі. На півночі й уздовж узбережжя Тунісу клімат средиземноморский, субтропічний і тропічному пустельний, на півдні й у внутрішніх районах країни. На узбережжі тепло навесні й восени, улітку в Тунісі немає виснажливої жари, з моря на пляж дує морський бриз. Купатися можна ще в жовтні й навіть на початку листопада. На півночі часто взимку й навесні йдуть дощі. На півдні при винятково жаркому й сухому літі по ночах дуже холодно. Але зате навесні там дуже добре.
Температура повітря в середньому від +28 до +33 градусів, улітку вода нагрівається до 28-32 градусів. Зима теж досить помірна із середньою температурою від +13 до +18 градусів. Сезону затяжних заливних дощів немає.
Віза до Тунісу: Не потрібна Митниця У Тунісі досить ліберальне ставлення до туристів. При виїзді із країни багаж туристів не додивляються. Вивозити із країни можна практично все. Виключенням є національна валюта, тварини й предмети старовини й мистецтва.
Вивіз Туніських динарів Заборонений!
Дозволено до ввозу

 • 400 сигарет, або 100 сигар, або 500 р. тютюну
 • 2 л. алкогольних напоїв міцністю менш 25%
 • 1 л понад 25%

Валюта. Національна валюта Тунісу - туніський динар, що позначають буквами DT. В одному динарі - 1000 миллимів. Існують паперові купюри - 5, 10, 20 й 30 динарів. Монети, що мають ходіння в Тунісі, мають достоїнство в 1 динар, 1/2 динара, 100, 50, 20, 10 й 5 миллимів. 1 туниский динар приблизно дорівнює 1$.
Обмін валюти. Валюту можна поміняти в готелі або обмінному пункті банку. Курс звичайно - фіксований, установлюється Центральним банком Тунісу. Рекомендується брати довідку в обмінному пункті, щоб поміняти динари при від'їзді із країни. Обмінні пункти працюють, як правило, з 9.00 до 11.00 і з 15.00 до 17.00 годин.
Дорожні чеки фірм American Express, Visa й Thomas Cook у доларах США приймаються всюди. Банкомати можна знайти у всіх великих містах і туристичних регіонах. Кредитні картки в Тунісі стали застосуються досить недавно. Найбільше широко приймаються картки Visa, American Express, Eurocard й Diners Club.
Площа - 164 150 км2
Довжина узбережжя - 1200 км.
Географія. Туніс розташовується на півночі африканського континенту. З півночі й сходу країна обмивається водами Середземного моря. На заході Туніс граничить із Алжиром, на південному сході з Лівією. Південь країни - це пустеля Сахара із численними мальовничими оазисами. Атлаські гори простягнулися уздовж всієї тунісько-алжирської границі, серединна частина країни являє собою родючі рівнини, іноді з височинами. Центральна частина країни - степ ("Сагель") знаменита своїми прекрасними маслиновими плантаціями. Вища гора Тунісу - Джебель Шаамби (1544 м).
Основна частина країни розташована на приморських рівнинах, на півночі місцевість гориста й густо покрита зеленню, а південь займають піски пустелі Сахари.
Тунісу належать також острова Джерба й Каркана в затоці Габес.
Єдина велика ріка країни Маджарда перетинає регіон із заходу на схід і впадає в Туніську затоку. Карфаген (околиці нинішньої столиці) був заснований в 814 році до нашої ери финикійцями. В 146 році до нашої ери був зруйнований римлянами. Пізніше ввійшов до складу римської провінції "Африка" і був її частиною до падіння імперії.
В 670 році було засноване священне місто Кайруан, що став важливим культурним і релігійним центром того часу.В 1574 році країну завойовують турки, а з 1881 року й у плоть до1956 року Туніс перебуває під протекторатом Франції. В 1957 році країна домоглася незалежності й проголосила себе республікою. Із приходом до влади президента Зин Ель Абидина Бен Алі, в 1987 році країна вступила в новий період свого розвитку. Президент переобирався двічі в 1994 й 1999 роках Державний устрій.
Туніс - республіка із президентським правлінням. З 1987 року главою держави є президент Бен Алі. Законодавчим органом Тунісу є народні збори. В адміністративному відношенні Туніс ділиться на 23 галузі-провінції.
Населення країни становить близько 9,6 млн. чоловік, в основному тунісці (араби Тунісу, 98%), а також бербери (1%) і європейці (1%). Більша частина населення проживає в районі середземноморського узбережжя, вся південна частина Тунісу практично безлюдна. Середня щільність населення близько 55 чоловік на кв. км., у найбільших містах:

 • Туніс (1000000 чоловік)
 • Сусc (83500 чоловік)

Мова. Державною мовою в Тунісі є арабська, другою офіційною мовою Тунісу є французька. Туніський діалект сильно насичений словами, запозиченими із французького. Поширені також італійська, англійська і німецька.
Релігія

 • сунніти - 95% (іслам є державною релігією)
 • католики
 • іудеї
 • протестанти

Традиції. Відправляючись у Туніс, ви повинні знати, що ця сама унікальна держава в арабському світі. Потрапивши в цю країну перший раз і наглядаючи за місцевими жителями, ви напевно засумніваєтеся: чи мусульмани взагалі тунісці? Правильною відповіддю буде: так, мусульмани. Близько 98 відсотків населення сповідають іслам. Однак, протягом багатьох десятиліть тут не без успіху культивували "помірний" іслам із сучасним стилем життя.
Тунісці не носять арабських національних одягів і борід, більшість із них охоче вживає алкоголь, за законом їм дозволено мати тільки одну дружину, більша частина молоді не дотримується Рамадан і рідко буває в мечеті, жінкам законодавство забороняє носити паранджу, дозволені аборти, і навіть (у мусульманський -те країні!) - легалізована проституція.
Святкові дні в Тунісі

 • 1 січня - Новий рік
 • 20 березня - День національної незалежності
 • 21 березня - День молоді
 • 9 квітня - День пам'яті загиблих
 • 25 липня - День утворення Республіки
 • 13 серпня - Жіночий день
 • 7 листопада - День виборів президента

Релігійні мусульманські свята не мають встановленої дати й розраховуються згідно мусульманського календаря, заснованому на місячному циклі й рік по якому на 11 днів коротше. Відповідно, початок мусульманських свят щорічно зміщається щодо звичайного календаря.
Основні релігійні свята

 • Священний місяць Рамадан, триває 29-30 днів. Дати початку й кінця свята встановлюються імамом
 • Свято Лаид сгир - останній день Рамадана
 • Лаид кебир - свято жертвоприносини, що наступають через 2 місяці й 10 днів після закінчення Рамадана.
 • Рас ель аам - Новий рік
 • Ель мулед - день народження пророка Мухаммеда