Туніс

Туніс – це блакитні води Хаммаметської затоки, блакитні простори Сусса, піщані пляжі Джерби, червоні коралові рифи Табарки, яскраві фарби зелених оазисів жовтої Сахари і строгі силуети масивів Атласу. Тут поєднуються численні культурні багатства, що залишилися від колишніх цивілізацій – пунічної, римської, арабської, західної. 

Офіційна назва: Туніська Республіка (Al-Jumhuriyah at Tunisiyah)

Географічне положення: розташована у Північній Африці, Туніс розташований на північно-східному краю Африки, в центрі середземноморського басейну. Омивається на півночі і на сході Середземним морем. Протяжність узбережжя – 1200 км. На заході і південному заході Туніс межує з Алжиром, на південному сході – з Лівією. Близько 1/3 території, buy viagra without prescription головним чином на північному заході і заході зайнято горами Атласу заввишки 1000-1200 м. На крайньому півдні – піщана пустеля Рмель-ель-Абіод.

Територія: 164,2 тис. кв. км

Населення: 10,23 млн. чол.(2007 р.)

Клімат : Тунісу субтропічний середземноморський, на півдні – тропічний пустельний. Характер кожної пори року визначається м’якістю помірного клімату. Середня температура складає +15 ° С в грудні і +30 °С в липні.

Столиця: Туніс – Tunis – 730 тис чол.(2005 р.).

Найбільші міста: Сфакс, Бізерта, Сус.

Офіційна мова: арабська

Релігія: іслам сунітського напрямку.

Грошова одиниця: туніський динар = 1000 міллімам

Національне свято: 20 березня – День незалежності(1956 р.).

Монастир

Монастир – курортне містечко на узбережжі Середземного моря, в 24 км південніше м. Сусс. Територія курорту виходить в море, утворюючи невеликий півострів. З півночі до міста прилягає курортна зона Сканес, розтягнута вздовж моря. Нічне життя Монастира не надто активне. Більшість ресторанів, магазинів і дискотек зосереджені в центрі міста. Одним з основних переваг курорту є жовті піщані пляжі. Тут на вас чекають тихий спокійний відпочинок, комфортабельні готелі, недорогі послуги таласотерапії. Головною визначною пам’яткою Монастиря є залишки Рабата Гартема, з майданчика над входом в північну частину Рабата відкривається панорама міста і великого кладовища Куббу. Оглянути все місто можна також з оглядової вежі Надора. Недалеко від Рабата розташований музей-мавзолей Хабіба Бургиби, першого туніського президента, який керував країною протягом 41 року, а в 1956 році визволив її від французької колонізації.

Сьогодні Монастир – це затишне портове місто, великий університетський і туристичний центр. В 10 км від міста знаходиться міжнародний аеропорт, один із семи міжнародних аеропортів країни.

Хаммамет

Заснований понад 5 століть назад Хаммамет, що виріс з рибальського села, розташований в 65 км від туніської столиці. Це одне з тих курортних місць, де починався туризм в Тунісі. Місто зберігає свою одноповерхову зовнішність. Високих будівель тут не будують, щоб не затуляти прекрасний вигляд на затоку. Від минулих часів збереглися кріпосні стіни і Велика мечеть. Влітку і взимку елегантні архітектурні споруди Хаммамета, виконані в традиційній манері, його розкішні готелі і вілли потопають в пишній зелені апельсинових і жасминових садів. Відпочиваючих тут чекають широкі піщані пляжі, сучасні готелі з високим рівнем сервісу, безліч затишних кафе, ресторанів, магазинів, жвавих базарів. Привертає туристів і великий парк атракціонів. Хаммамет здобув собі славу прекрасного дитячого курорту. Дітям подобаються малолюдні тихі піщані пляжі і мілководі затони із зграйками полохливих риб.

Махдія

На узбережжі Африканського мису розташована Махдія. Серед туристичних визначних пам’яток слід зазначити Велику мечеть, руїни палацу і арсеналу, замок Бордж-аль-Кебір (XVI ст.) з трьома кутовими бастіонами. Візитною карткою Махдії є море й пляжі з білосніжним піском. Махдія стала розвиватися пізніше інших туніських курортів, таких як Сусс і Монастір. Зараз в туристичній зоні Махдії працює не більше десяти готелів і туризм, тут ще не досить добре розвинений. Сюди не варто їхати аматорам бурхливого нічного життя й «тусовок». Махдія – ідеальний курорт для сімейного відпочинку.

Махдія – це стародавнє місто, яке було засноване в VIII столітті до нашої ери виникла колонією фінікійців, поступово перетворившись на великий центр торгівлі.

Сусс

Сусс був заснований фінікійцями в ХІ ст. до н.е. під іменем Хадрумет – «Сильне місто». Пізніше був перейменований в Хунерикополис, а потім візантійцями – в Юстініанполіс, потім місто було перейменовано більше 5 раз. Сьогодні Сусс – веселе, шумне місто, яке можна рекомендувати туристам, які віддають перевагу спортивному відпочинку і активному нічному життю.

Територія Сусса і околиць повністю віддана під будівництво готелів і туристичну інфраструктуру. У 12 кілометрах на північ від міста знаходиться курорт-супутник – Порт Ель-Кантауї, де побудована штучна гавань для яхт, гольф-поле, аквапарк, парк атракціонів і зоопарк. Сусс і Порт Ель-Кантауї утворюють курортний регіон Sousse-Kantaoui, який має у своєму розпорядженні готельним фондом близько 37 000 місць.

Сусс являє собою щось середнє між Хаммаметом і Тунісом – це і старий велике місто, і знаменитий курорт одночасно. Головними пам’ятки Сусса є середньовічний фортеця-монастир Рібат (XI ст.) З потужними стінами і 30-метровою баштою, Велика мечеть і обширні катакомби (протяжність – понад 5 км) з 25 тис. поховань. Музей Сусса зберігає римські мозаїки III-IV ст., Які вважають кращими із знайдених на африканському континенті. В околицях міста знаходяться залишки фінікійських гробниць, римських будинків і візантійських укріплень. За історичній частині міста потрібно гуляти пішки: тут є квартал лавок-майстерень, в яких можна купити виготовлені там же вироби зі шкіри, міді, дерева і заліза.

Джерба

Острів Джерба – земля легенд і острів фінікових пальм. Легенди кажуть, що цей острів відвідував ще Одіссей. Його моряки були полонені красою острова і не хотіли залишати це райське місце. Пейзажі острова надзвичайно мальовничі, природа справді прекрасна, а дороги переплітаються в нескінченному лабіринті. Пісок на пляжах дивно білий, море – кришталево чисте. Проїжджаючи уздовж узбережжя, можна побачити зграї рожевих фламінго, яких не лякає присутність людей.

Розташований на півдні Тунісу в зоні напівпустель, острів Джерба займає 538 кв. км, а його берегова лінія простягається на 120 км. Джерба – найбільший острів  cередземноморського узбережжя Африки, розташований в затоці Габес.

На Джербі розташовано кілька мечетей, а також найдревніша синагога – Гриба. Це легендарне будівля вже 26-те століття щорічно в травні збирає тисячі паломників. Численні екскурсії познайомлять Вас з чарівним світом Сахари, берберськими селищами, оазисами, солоними озерами туніського півдня, морським заповідником, висіченим в горі замком та ін.