Ямайка

Ямайка, як перлина, розташована в центі Карибського басейну. Чудова природа, п’ятизіркові готелі, першокласні пляжі, шикарні яхти та відмінний сервіс заманюють сюди поціновувачів відпочинку зі всього світу. Це країна тропічного сонця, нудистських пляжів, десятків найкрасивіших водоспадів, самобутньої культури місцевих жителів, безлічі ресторанів з вишуканою кухнею та неповторного рому, загадкових печер, що заросли сталактитами, сталагмітами й зберігають скарби піратів. Ямайка так і зве до себе всілякими розвагами під музику реггі.

Столиця – Кінгстон, головний порт, торгівельний, транспортний та культурний центр Ямайки. Місто розташоване в південній частині острова на широкій рівнині на березі сьомої за величиною природної гавані в світі.

Клімат – тропічний пасатний.

Перепади температури в межах острова обумовлені особливостями рельєфу: у гірських районах та центральній частині острова температура повітря складає від +15 °С до +27 °С, а на узбережжі істотно тепліше – від +24 °С до +35 °С. З травня по жовтень на Ямайці сезон дощів. З липня по листопад країна деколи потерпає від тропічних ураганів, найсильніші припадають на серпень – вересень. Найжаркіші місяці – липень та серпень (+30…+32°С). «Найпрохолодніші» – січень, лютий і березень (+28…+30°С вдень і +20…+22°С вночі).

Грошова одиниця – ямайський долар (JMD), що складається з 100 центів.

Час на Ямайці відстає від київського на 7 годин.

Географія: Ямайка –  третій за площею острів у складі Великих Антільських островів. На півночі від Ямайки розташовується Куба, зі сходу через протоку – Гаїті. Острів омивається теплими водами Карибського моря. Практично половину всієї території Ямайки складають гори, найвища з вершин – Блю-Маунтінс (Блакитні гори) заввишки до 2256 м. На острові більше 120 річок, найбільша річка острова, Ріо-Гранде (завдовжки близько 100 км), безліч прекрасних водоспадів та мінеральних джерел. По західному й південному узбережжю тягнеться широка простора рівнина. Острів так само багатий на мальовничі ландшафти, родючу землю й просто приголомшливу берегову лінію завдовжки 1022 км, з піщаними пляжами, затишними бухтами, блакитними затоками та красивими прибережними рифами.

Населення складає 2,8 млн осіб.

Більшість жителів має африканське походження (приблизно 76%), близько 15% – змішане афро-європейське, решту складають нащадки вихідців з Європи, Індії, Китаю та Близького Сходу, що вступали в змішані шлюби.

Офіційна державна мова – англійська. Основною розмовною мовою є ямайська креольська мова («патуа») на основі англійської.

Релігія:  християнство: близько 60% – протестанти, 6% – католики. Так само має місце сильний вплив традиційних вірувань африканського континенту, що змішалися з християнськими нормами.

Окрім розваг у вигляді приємного пасивного відпочинку на пляжі та захоплюючого активного (занурення з аквалангом, віндсерфінг, водні лижі, катання на катері з прозорим дном та інше) тут можна порадувати себе пізнавальними розвагами. У цьому добре допоможуть пам’ятки Ямайки. Ті, кому подобається музика реггі, прагнуть потрапити в музей Боба Марлі – одну з самих відвідуваних туристами пам’яток. Тут можна побачити зібрання особистих речей та фотографії музиканта.

Кінгстон.

Почати свою подорож Ямайкою варто саме тут. По-перше, це столиця. По-друге – порт. Ну і найголовніше – невимовно красиве містечко.

Кінгстон знаходиться в обрамуванні природної краси – Блакитних гір, Червоних пагорбів, та чарівної океанської гавані з чудовими пляжами.

Тропічний клімат сезонно мінливий – дощовий та з ураганами з травня по листопад, і гарячий – із грудня по квітень. Населення міста (близько 700 тисяч чоловік) – в більшості своїй переселенці з Африки.

Місто можна розділити на дві, в рівній мірі, самобутньо привабливі частини – «старе місто» та Нью Кінгстон, кожна з яких знаменита своїми пам’ятками.

Руйнування від землетрусу 22-го червня 1692 року Порту Рояль сприяло заснуванню нового поселення. У 1703 р. Порт Рояль наздогнала нова біда – пожежа. Внаслідок цього до 1716 року Кінгстон став основним центром торгівлі та найбільшим містом Ямайки.

Статус столиці Кінгстон здобув у 1872 році. Внаслідок землетрусу 1907 року, у Кінгстоне було заборонено зводити будинки  висотою більш ніж в 18 метрів (60 футів). Ця заборона діяла до середини ХХ століття. Нью Кінгстон (район висоток та бульварів) почав розвиватися лише у 1960 році. Саме на цей час припав початок буму музики реггі.

Монтего-Бей. Друге за величиною місто країни і центр величезної курортної зони на північному заході країни. Тут зосереджена майже половина розкішних готелів країни, чудові піщані пляжі, безліч старовинних особняків і плантацій тропічних культур. В околицях курорту цікавими є форт Монтего, церква Сент-Джеймс, стара в’язниця Кейдж, меморіальна церква Берчелл, музей Блю-Холл, галерея мистецтв індіанців, художня галерея Хевенс, музей Грівуд-Грейт-Хаус з прекрасною колекцією старовинних меблів, музичних інструментів і карт, морський парк Монтего-Бей, підводний парк Мо-Бей-Андерсена, а також розкішні пляжі Москіто-Коув, Корноулл, Доктор-Кейв та ін. Для любителів активного відпочинку проводяться сплави по річці Брае, а також піші екскурсії по Блакитним горам. Тут кращі поля для гольфу на острові, а також прекрасні умови для дайвінгу та серфінгу.

Негріл – найзахідніша курортна зона Ямайки, яка найшвидше розвивається. Тут привабливі розкішний семимильними пляж Каліко-Джек, бухта Блуд-Бей, 18 розкішних рифів і острови в бухті Буби-Бей, загадковий водоспад Яс, печери Джозефа, Ананси-Парк, річковий парк Роурінг, живописні рибальські села і колоритний містечко Епплтон з його винкурнями , які виробляють знаменитий ямайський ром. Це одна з найбільш екологічно чистих курортів світу – навколо немає жодного промислового підприємства, будівлі тут не повинні бути вище верхівок дерев, а місцеві жителі вживають достатньо активні зусилля з охорони навколишнього середовища. На південь від Негріло по узбережжю можна відвідати пустельний, але на диво гарний Алігатор-Поунд.